אמנות המבע הקולנועי- אופטיקה יישומית בקולנוע ובדיגיטל התמחות בהפקות בטלוויזיה ובקולנוע

מה בתוכנית הלימודים?

הלימוד כולל:

הלימוד במקצוע "אמנות המבע הקולנועי- אופטיקה יישומית בקולנוע ובדיגיטל" כולל 5 יחידות לימוד של היכרות מעמיקה עם יסודות המבע הקולנועי, תולדות הקולנוע ותיאוריות קולנועיות בולטות, לצד היבטים טכנולוגיים ומקצועיים הקשורים בהפקה הקולנועית. במסגרת הלימודים ניתן דגש על חינוך לאהבת היצירה הקולנועית, הבנה אינטלקטואלית ורגשית של צפיה בסרטים ופיתוח חשיבה ביקורתית.

הלימוד במקצוע "הפקות בטלוויזיה ובקולנוע" כולל 5 יחידות נוספות של למידת מגוון מקצועות ההפקה הקולנועית- כתיבת התסריט, בימוי, צילום, עריכה, הפקה וכו' לצד התנסות מעשית בהפקת קליפ, סרטים עלילתיים קצרים וסרט גמר. העבודה נעשית בקבוצות קטנות ומעניקה מיומנויות של עבודה בצוות, פיתוח וניהול פרוייקטים ויכולת עבודה עצמאית.

מבנה ההיבחנות:

במקצוע "אמנות המבע הקולנועי- אופטיקה יישומית בקולנוע ובדיגיטל" ייבחנו התלמידים בכיתה י"ב, בבחינת בגרות חיצונית על כל החומר הנלמד- ציון הבחינה מהווה 70%  מהציון הסופי. ה-30% הנותרים הינם הערכה חלופית פנימית על חומר לימודי נוסף.

במקצוע "הפקות בקולנוע בטלוויזיה" בחינת הבגרות מתבצעת על ידי בוחן חיצוני וכוללת הפקת סרט קצר של עד 15 דק' בליווי תיק הפקה המתאר את תהליך ההפקה ושיחה אישית עם הבוחן. בציון הבחינה החיצונית נכלל גם פורטפוליו (תיק עבודות) הכולל תרגילים נוספים  ופרוייקט חצי-גמר בכיתה י"א. 

דרישות המקצוע:

אהבת קולנוע ועניין בצפייה ו/או עשיית סרטים

נכונות להשקעת שעות רבות בלימוד ובעשיית הסרטים (כולל ימים ארוכים וימים מרוכזים בהתאם לצורך), חלקן מעבר לשעות הלימודים.

נכונות לעבודה בצוותים

כושר התמדה

גמישות מחשבתית ולקיחת אחריות עצמית על הלמידה והעבודה.

 

הסבר של המורים על המגמה והלימודים

 

 

 

מנחי המגמה

אלה אנשי הצוות המסורים שלנו שיקחו אתכם לרמה הבאה בכל הנושאים המקצועיים.

 • איתי קן תור

  מרכז המגמה
 • יובל בריל

  מורה לקולנוע מעשי
 • הלה יפלח

  מורה לקולנוע עיוני
 • מיטל מרגלית

  מורה לקולנוע מעשי